Zaborská ako nová hrádza proti extrémizmu?

Autor: Ondrej Prostredník | 18.9.2020 o 8:27 | Karma článku: 10,93 | Prečítané:  1955x

To myslíte vážne, že keď OĽANO a koalícia pustí Záborskej „umiernené“ sprísnenie interrupcií, tak už potom téma fašistom „odpadne od chuti“? 

To vám, vážení v OĽANO a ďalším v koalícii, uniklo, že Anna Záborská a jej spriaznenci sú ochotní hlasovať aj za protiinterrupčné návrhy fašistov? A že tie určite prídu, si môžete byť istí.

Nestačila Ficova hrádza proti extrémizmu? Nestačilo poučenie, že nadbiehať extrémistom tým, že politici preberú umiernenejšiu formu extrémistických riešení, vôbec nie je stavaním hrádze, ale naopak podkopávaním aj tých chabých zábran, ktoré ešte medzi ľuďmi voči fašizmu sú?

Zastavte to, kým je čas!

Pre ľudí, ktorí prepadajú panickému strachu z poklesu pôrodnosti, je Záborskej sprísnenie interrupcií síce malý, ale pre nich predsa podstatný ťah na ich šachovej hre posúvajúcej Slovensko späť do patriarchálnej minulosti. Hrajú sa na ochrancov nenarodeného života. Nedávajú však, ale berú. Odnímajú právo žien, ktoré sa rodilo v ťažkom zápase o rovnováhu medzi úctou k nenarodenému životu a úctou k životu ženy.

V diskusii o epochálnom pláne obnovy Slovenska majú svoju jasnú cieľovku. Malú, ale rozhodnú. Nevadí im, že v čase, keď máme hovoriť o tom ako Slovensko posunieme vpred, zapracú diskusné fóra a mentálnu kapacitu národa témou v modernej Európe dávnou vyriešenou. Ale veď čo iného by sme od nich mohli čakať. Na viac nemajú.

Nie, ústupok Anne Záborskej a jej spriazneným dušiam, nie je budovaním hrádze proti extrémistickým a fašistickým nápadom koketujúcim so zákazom interrupcií na poľský spôsob. Je to prvý krok na ceste k tomu, aby aj ženy na Slovensku boli šikanované a stigmatizované pri rozhodovaní o interrupcii.

 

Ondrej Prostredník
teológ a publicista
člen predsedníctva Progresívneho Slovenska

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rady pred barmi aj kaderníctvami. Česko uvoľnilo, vicepremiér nevylučuje sprísnenie

Čechov po uvoľnení nelákali iba bary či reštaurácie.

Matovič o Vianociach: Buď bude masívne testovanie alebo lockdown

Rozhodnutie nechá na autority, ktoré odmietali plošné testovanie.


Už ste čítali?