Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gejovia a lesby nie sú problém. Sú ním tí, čo sa ich boja. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

nevyslo zvolenie do europarlamentu tak sa pokusime aspon o ten nas slovensky. Co tam po nejakych moralnych hodnotach.
 

LGBT aktivizmus a kopanie do cirkvi

ako kvalifikácia pre politický úrad? Príliš málo, máličko, pramáličko. Ako hlboko sa dá klesnúť keď človek potrebuje lepšie platené zamestnanie a chce navrátiť aspoň časť strateného uznania? Na biskupa to nevyšlo, ani na profesora, čo teda skúsiť politiku? Máte pravdu, europarlament nevyšiel, dobrý bude aj ten slovenský. Ak sa ani ten nepodarí, čo bude potom? Aké nové dno prerazíme? Sama som zvedavá... .
 
Hodnoť

zasa to hlupe a amaterske "boja sa"

neviem o nikom kto by sa ich bal, iba ak oni sami seba a svojho predvadzania sa, normalny clovek ich na na haku ako lansky sneh, ludia maju ine starosti, nez sa o nich zaujimat, nieto sa este "bat". Jedini kto na nich upozornuje su oni sami.
 

 

tu to je v percentach o kolko sa to zhorsilo.
https://www.echo24.cz/a/SipFC/...

a asi tak, a jedine vdaka tomu co robia posledne roky novinari, tak dosiahli jedine, ze aj ludia ktorim nejaka homosexualita pred rokmi neprekazala pretoze sa nou vobec nezaoberali, tak dnes im prekaza. A ze velmi prekaza, pretoze za kazdym stromom stoji nejaky laviciarsky novinar, ktory si chce napisat svoj kusok obhajoby teplych a pise take sprostosti ako tento ujo.

V podstate urazaju ludi a skatulkuju ich, ja som xenofob aj ked je to totalna kravina a to len preto ze mam nazor na nieco coho sa absolutne nebojim a mam s tym praveze velmi dobru skusenost a prave vdaka tomu mam na to nazor. Ale ano urcite pomoze hlavne ked v sme.sk bude fotka nalicene Mata, tak ze by sa za to nemusela hanbit ani stetka od slovnaftu. To je ta slusnost,
 

Lepsie by

som to v skratke nenapisal. Mam uz obhajovania tychto ludi plne zuby, nech si ziju svoj zivot a neotravuju ostatnych tym ako trpia. Tepli tu boli aj budu s tym nic nenarobime, len su ich plne media, noviny a nas ostatnych to tak otravuje... a pri slove tretie pohlavie by som vytiahol z vinice kol a niekomu s nim nakladol po chrbte, ludia od dobroty nevedia co so sebou.
 

 

100 bodov. dobre zhrnutie
 
Hodnoť

 

Zapadna civilizacia raz zomrie na "prava". Hocikto si hocico vymysli, da tomu nalepku "pravo" a je z toho TABU. Nemozes diskutovat, nesuhlasit...
 

aj praktické dôsledky

Nejde už len o obmedzenie slobody slova, ale často o otázku bezpečnosti, určitých istôt. Ako napr. v diskusii v Británii o tom, či musia mužov, ktorí sú delikventi v TČ znásilnenia, zatvoriť do ženskej väznice, keď tí o sebe vyhlásia, že sú žena.
https://www.konzervativnyweb.s...
 
Hodnoť

 

Pozrime sa , co pise Biblia o tejto problematike, konkretne od apostola Pavla /ktory bol priamo Jezisom menovany potom, co prenasledoval a vrazdil krestanov, nez sa mu otvorili oci/

V Rimanom 1:26,27 pise (katolicky preklad)

26 Preto ich Boh vydal nehanebným náruživostiam. Ich ženy zamenili prirodzený styk za protiprirodzený. 27 A podobne aj muži zanechali prirodzený styk so ženou a zahoreli žiadostivostou jeden k druhému: muži s mužmi páchali nehanebnost. Tak si sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie.

Biblia v pisme hovori jasne .. vsetci ti, ktori konaju jeho volu su mu prijatelni. A nikde nie je napisane, ze ti, ktorych pritahuje rovnake pohlavie su neprijatelni. Ale naprosto jednoznacne sa vyjadruje v celej Biblii,ze homosexualne konanie je pre krestan/zida neprijatelne.
Krestan netrpi homofobiou, ale nenavistou k nespravnym skutkom a to je rozdiel a knaz, teolog by to mal naprosto jasne ovladat. A v tomto duchu sa aj vyjadrovat.
Homosexual je Bohu prijatelny, pokial nevykonava smilstvo,cudzolozstvo /nekona homosexualne skutky/. A ano, musi teda byt v celibate, pokial nechce opacne pohlavie. A tyka sa to aj dalsich sexualnych ziadostivosti inych ako hetero (napr. zoofilia, atd.)
Ale spusta ludi je dobrovolne aj nie dobrovolne v celibate aj ked su hetero. Maju ale uplne rovnake prava, ale nie je mozne inak, pokial nechcu ist proti tymto prikazom. Dovodov je vela, chtic nie je ziadne ospravedlnenie.
Biblia opisuje situaciu jasne .. krestan toto robit nemoze. Ak niekto nie je krestan, prosim .. jeho volba. Ale odvolavat sa na Jezisa a jeho lasku k bliznym a ospravedlnovat skutky, za ktore Boh trestal, je .. prevratenie Bozej spravodlivost.
Bozia spravodlivost nemoze byt zriedena nazormi ludi. Je to Bozia spravodlivost, nie ludska.

Teda este raz .. clovek, ktoreho pritahuje rovnake pohlavie sexualne,je Bohu prijatelny rovnako ako kazdy iny clovek. Ziadna homofobia. Ale homosexualne skutky su neprijatelne. Pre krestana. Ak to kona, nie je krestan /nasledovnik Krista/.

Nazory p. Prostrednika su v ramci pluralitnej spolocnosti ok. Ale nie su krestanske.

ps:
Ale treba poznamenat aj toto
23 Slávu nesmrtelného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrtelného cloveka, vtáky, štvornožce a plazy. .. to na margo vsetkych svatych obrazov a klananie a modlenie sa pod nimi.
Cize to je dalsia kapitola o tom, ako ma fungovat krestan... nebudem ukazovat prstom na tie nabozenstva, ktore takto funguju. Je ich vela, nielen krestanskych.
 

kedy konkretne

bol Pavol niekam menovany priamo Jezisom?
 

Ale no,

také otázky sa kresťanom nemajú dávať,nabúrava to ich videnie sveta.
 

Sk 22,3 - 21

Pavol bol Ježišom menovaný ísť šíriť kresťanstvo medzi pohanov

Sk 22,3 - 21 :
3 "Ja som Žid. Narodil som sa v cilícijskom Tarze, ale vychovaný som bol v tomto meste. Pri Gamalielových nohách som sa naučil prísne žiť podľa zákona otcov a horlil som za Boha, ako aj vy všetci dnes.

4 Túto Cestu som prenasledoval až na smrť: spútaval som mužov i ženy a dával som ich do väzenia,

5 ako mi dosvedčí aj veľkňaz a celá veľrada. Od nich som dostal aj listy pre bratov a šiel som do Damasku, aby som aj tých, čo tam boli; v putách priviedol do Jeruzalema na potrestanie.

6 Ale ako som šiel a blížil sa k Damasku, zrazu ma okolo poludnia zalialo jasné svetlo z neba.

7 Padol som na zem, a počul som hlas, ktorý mi hovoril: "Šavol, Šavol, prečo ma prenasleduješ?"

8 Ja som odpovedal: "Kto si, Pane?" A on mi povedal: "Ja som Ježiš Nazaretský, ktorého ty prenasleduješ."
9 Tí, čo boli so mnou, svetlo videli, ale hlas toho, čo so mnou hovoril, nepočuli.

10 I povedal som: "Čo mám robiť, Pane?" A Pán mi povedal: "Vstaň a choď do Damasku; tam ti povedia všetko, čo ti je určené urobiť."

11 Keďže som pre jas toho svetla nevidel, viedli ma moji sprievodcovia za ruku, a tak som prišiel do Damasku.
12 Istý Ananiáš, nábožný muž podľa zákona, ktorému všetci tamojší Židia vydávajú svedectvo,
13 prišiel za mnou, pristúpil a povedal mi: "Brat Šavol, pozeraj!" A ja som ho v tú hodinu videl.
14 Tu on povedal: "Boh našich otcov ťa predurčil, aby si poznal jeho vôľu, videl Spravodlivého a počul hlas z jeho úst.
15 Lebo mu budeš pred všetkými ľuďmi svedkom toho, čo si videl a počul.
16 A teraz - čo čakáš?! Vstaň, daj sa pokrstiť, zmy svoje hriechy a vzývaj jeho meno!"

17 Keď som sa potom vrátil do Jeruzalema a modlil som sa v chráme, padol som do vytrženia

18 a videl som ho, ako mi hovorí: "Ponáhľaj sa a rýchlo odíď z Jeruzalema, lebo neprijmú tvoje svedectvo o mne."

19 Ja som povedal: "Pane, oni vedia, že ja som zatváral do väzenia a bil po synagógach tých, čo verili v teba.

20 A keď vylievali krv tvojho svedka Štefana, aj ja som bol pri tom, schvaľoval som to a strážil som šaty tým; čo ho zabíjali.

21 Ale on mi povedal: "Choď, lebo ťa pošlem ďaleko medzi pohanov."
 

aha, ok

bola myslena Pavlova halucinacia.

inak...beries rovnako vazne kazdeho, kto tvrdi, ze mu boh/Jezis nieco prikazal?
 

Je to pozoruhodné,keď

keď podľa teba "halucinácie" dvoch predtým navzájom neznámych ľudí navzájom logicky súvisia. Predtám sa osobne nepoznali, iba o sebe navzájom počuli - vo veľmi negatívnom znysle.
--------

V Damasku bol istý učeník, menom Ananiáš, a Pán ho vo videní oslovil: „Ananiáš!“

On povedal: „Tu som, Pane.“

A Pán jemu: „Vstaň a choď do ulice, ktorá sa volá Rovná, a v Júdovom dome vyhľadaj Šavla prímením Tarzského; práve sa modlí a vidí muža, menom Ananiáša, ako vchádza a vkladá naň ruky, aby sa mu vrátil zrak.“

No Ananiáš odpovedal: „Pane, od mnohých som počul o tomto mužovi, koľko zla narobil tvojim svätým v Jeruzaleme. Aj tu má moc od veľkňazov poviazať všetkých, čo vzývajú tvoje meno.“

Ale Pán mu povedal: „Len choď, lebo jeho som si vyvolil za nádobu, aby zaniesol moje meno pohanom aj kráľom i synom Izraela; a ja mu ukážem, koľko musí trpieť pre moje meno.“

Ananiáš teda šiel a vošiel do domu, vložil naň ruky a povedal: „Brat Šavol, poslal ma Pán Ježiš, ktorý sa ti zjavil na ceste, keď si šiel sem, aby si zasa videl a aby ťa naplnil Duch Svätý.“ Hneď mu spadli z očí akoby lupiny a vrátil sa mu zrak. Tu vstal a dal sa pokrstiť. Potom prijal pokrm a zosilnel.

Niekoľko dní zostal s učeníkmi v Damasku a hneď v synagógach ohlasoval Ježiša, že je Božím Synom.

Všetci, čo počúvali, žasli a vraveli: „Nie je to ten, čo v Jeruzaleme prenasledoval tých, čo vzývali toto meno? A neprišiel sem na to, aby ich v putách odviedol k veľkňazom?“ Ale Šavol bol čoraz silnejší a miatol Židov, čo bývali v Damasku, lebo dokazoval, že Ježiš je Mesiáš.
 

Nebol, Ježiša uvidel, len keď raz spadol

z koňa.

Ale pokiaľ ide o Ježiša, tak ten bol propagátorom asexuality a sebamrzačenia:

mat 19:0Vtedy mu povedali jeho učeníci: Jestli je taká vec človeka so ženou, tak nie je dobre oženiť sa. 11A on im povedal: Nie všetci chápu to slovo, ale iba tí, ktorým je to dané. 12Lebo sú eunuchovia, ktorí sa tak narodili z materinského života (brucha), a sú eunuchovia, ktorých ľudia učinili eunuchmi, a zase sú eunuchovia, ktorí sa sami pre nebeské kráľovstvo učinili eunuchmi. Kto môže pochopiť, nech pochopí!

Samozrejme, v slovenských prekladoch slovo eunuch býva nahradené rôznymi efuemizmami ako "panenec" ."neschopný manželstva",, "nežijúci v manželstve". Ale v gréckom originále je slovo eunuch a napr. v KJV tiež: 12For there are some eunuchs, which were so born from their mother's womb: and there are some eunuchs, which were made eunuchs of men: and there be eunuchs, which have made themselves eunuchs for the kingdom of heaven's sake. He that is able to receive it, let him receive it.

Je zvláštne, že kresťania len zriedka v tomto Ježiša nasledujú.
 

... homosexuál je bohu prijateľný ...

... kde je to v Biblii uvedené v súvislosti s citovanými veršami? Biblia vo veršoch 18 - 25 a 28 - 32 tej istej kapitoly uvádza niečo iné ( evanjelický preklad ) ...
 

 

Boh nechce smrť hriešnika, ale aby sa obrátil a žil.

Niekto má sklony ohovárať, iný má sklony kradnúť, iný má homosexuálne sklony atď. Netreba konať podľa svojich hriešnych sklonov ani v myšlienkach, ani v slovách, ani v skutkoch, ale sa treba od nich odvrátiť a žiť v súlade s Božími zákonmi.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Takže Boh ich vydal nehanebným náruživostiam a potom ich za to trestá? Zaujímavá zábava.
 

... treba mať na pamäti ...

... že bohu vkladali do úst výroky len ľudia, čo ako osvietení a duchovne vyspelí ... Biblia je fantastická kniha z pohľadu duševno - duchovných procesov jej autorov, návodov ako byť sám sebou, sebapoznania, poznania iných ... sú v nej plné "priehrštia" múdrych, doposiaľ neprekonaných a platných rád, postojov, ponaučení ... nie každý, kto písal Bibliu, rovnako vnímal boha ... koľko ľudí, toľko podôb boha ... pritom BOH je len jeden ... ten nás netrestá ani nesúdi ... to robíme my sami ... na druhej strane, je taký osobný, že viac ani nemôže byť, je v každom z nás, či si to uvedomujeme, alebo nie, či s tým súhlasíme, alebo nie ... s jeho prítomnosťou nakladáme sami, či už ho zapierame, veríme v neho, zosmiešňujeme ho - je to náš životný princíp ... je viac ako dobré mať možnosť voľby :-) ...
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 44 826
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 514
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 5 456
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 5 384
 5. Marian Baran: Domáca šunka 5 060
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 360
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 600
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 368
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 275
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 880

Rebríčky článkov


 1. Zuza Ferenczová: PRÍRODA, ZABOČTE DOPRAVA / denník korona vírusu 12
 2. Richard Gajarský: Kde je môj respirátor?
 3. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 4. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 5. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 6. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 7. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 8. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 9. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 10. Viliam Majda: Bieda ŽSR


Už ste čítali?