Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je capnutie dieťaťa po zadku násilím? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Dohovor o právach dieťaťa je zdrap papiera, ktorý sa nedodržiava. Sčasti pre nezmyselné pasáže, u nas by napríklad na to, aby bol dodržiavaný museli byť zavreté hniezda záchrany, ženy by nemali mať možnosť neuviesť meno otca do rodného listu a trebars taktko dať dieťa na adopciu , na takýchto a iných nezmyselnostiach sa pozastavovala už aj Pietruchová s tým ako sa šerrmuje pravami detí
https://pietruchova.blog.sme.s...
.
Nulová tolerancia psychického a fyzického nasilia u detí je podobný koncept, ktorý umožňuje v technokratickom prevedení trebars vidieť fyzické alebo psychické nasilie v čomkoľvek a odobrať pre to deti.Otáča sa to proti rodičom. Napokon sa odoberajú deti už aj pre chýbajúci očný kontakt, však to je psychické nasilie na dieťati. O iných, podstatných traumach u detí sa mlčí , viď Boorová...
Načo teda Dohovor o pravach dieťaťa je ?
 

prostrednik ma svoju agendu

na detoch mu prd makovy zalezi. to by musel najprv uznat, ze existuju rozdiely medzi dospelymi a detmi. deti nie su mali dospeli.

pri tej absurdnosti co tu spominas by som ako rodic, ktory vstupi do detskej izby svojho 5 rocneho syna bez jeho suhlsu, mohol byt popotahovany za porusenie domovej slobody.
 

Vychovávať dieťa ako trans gender je OK?

Presne v tom je problém - chcú rozbiť tradičnú spoločnosť, kde rodič dieťa vychováva, stará sa o neho a dieťa poslúcha. Na tom stojí nielen kresťanská civilizácia (keďže pán Prostredník sa má drzosť označovať za teológa), ale všetky civilizácie. V 99% prípadov je totiž rodič múdrejší ako malé dieťa a zároveň mu na tom dieťati záleží.
Progresívci ťapnutie po zadku za násilie považujú, ale ak sa 5 ročné dieťa vyhlási za opačné pohlavie, dajú mu hormóny na blokáciu nástupu puberty, aby ho neskôr mohli preoperovať. Toto je brutálne zneužívanie detí! Drvivá väčšina by z toho vyrástla, ale takto ich zmrzačia a psychicky poznačia na celý život.
Ak je 5 ročné dieťa zrelé na to, aby sa rozhodlo zmeniť si pohlavie, čo tak mu dať právo rozhodovať o tom, čo bude jesť, čo si bude obliekať, či bude chodiť do školy. Dajme mu spravovať rodinné financie. Dajme mu rovno právo držať zbraň.
 

 

Tu dvaja komentátori rozoberajú situáciu, že Mário Lopez povedal, že je nemúdre, keď rodičia trojročného dieťaťa ho vychovávajú ako trans gender. Progresívni aktivisti sa do neho tak obuli, že sa potom za tento svoj výrok ospravedlňoval.
Ja sa s jeho pôvodným výrokom stotožňujem a NIKDY sa za to neospravedlním.
https://www.youtube.com/watch?...
Nielen že je to nemúdre, je to horšie zneužívanie ako bitka, či sexuálne obťažovanie, lebo zavedenie hormonálnej terapie je nezvratné a nikdy sa z toho už človek nemôže dostať.
 

Pan Prostrednik - co hovori Bozie slovo?

bud prekliaty kazdy kto setri prut na chrbte svojho syna
cize deti mame vychovavat aj prutom
Nechapem ako teolog a este k tomu evanjelicky moze ignorovat bozie slovo
 

 

Taky citat som v biblii nenasiel, moze pan upresnit knihu a vers ?
 

upresnujem

V skutočnosti je mnoho pasáží v Biblii, ktoré podporujú fyzickú výchovu. „Nezdráhaj sa trestať chlapca; nezomrie, keď ho vyšľaháš prútom. Ty ho vyšľaháš prútom, ale život mu zachrániš pred podsvetím.“ (Príslovia 23:13; pozri tak isto 13:24; 22:15; 20:30).
Sám Boh používa výchovu na to, aby nás napravil a viedol správnou cestou a aby podporil pokánie za naše nesprávne skutky (Žalm 94:12; Príslovia 1:7; 6:23; 12:1; 13:1; 15:5; Izaiáš 38:16; Židom 12:9).

Na to, aby sme vychovávali deti správne a podľa biblických princípov musia byť rodičia oboznámení s radou, ktorú im dáva Písmo ohľadom výchovy. Kniha Prísloví obsahuje hojnú múdrosť na tému výchovy detí, ako je napríklad „Prút a karhanie dávajú múdrosť, ale roztopašné dieťa robí hanbu svojej matke.“ (Príslovia 29:15).

Výchova je použitá na to, aby naprávala a učila ľudí ísť po správnej ceste. „Pravda, nijaká prísna výchova, pokiaľ trvá, nezdá sa radostnou, ale žalostnou; potom však prináša ovocie pokoja a spravodlivosti tým, ktorých vycvičila.“ (Židom 12:11). Božia výchova je milujúca a presne tak by to malo byť medzi rodičom a dieťaťom. Fyzická výchova by nemala nikdy spôsobiť trvalé fyzické ublíženie alebo bolesť.

V Božom slove však čítame: „Kto zdržiava svoj prút, nenávidí svojho syna, ale kto ho miluje, ten ho vyhľadáva s kázňou.“ ​(Príslovia 13:24)

Božie slovo hovorí: „Nezdržiavaj kázeň od chlapca. Ak ho biješ prútom, nezomrie. Sám by si ho mal biť prútom, aby si vyslobodil jeho dušu zo šeolu [hrobu].“ Alebo: „Pochabosť je priviazaná na srdci chlapca; prút kázne, ten ju vzdiali ďaleko od neho.“ ​(Príslovia 23:13, 14; 22:15)

„Trestaj svojho syna, a prinesie ti odpočinutie a dá tvojej duši mnoho potešenia.“ ​(Príslovia 29:17)

Boh povedal: „Súdim jeho dom na neurčitý čas za previnenie, o ktorom vedel, lebo jeho synovia zvolávajú zlo na Boha, a on ich nepokáral.“ ​(1. Samuelova 2:12–17, 22–25; 3:13) Ak zanedbá svoje povinnosti matka, podobne žne hanbu: „Prút a karhanie dávajú múdrosť; ale chlapec [alebo dievča], ktorému je ponechaná voľnosť, spôsobí svojej matke hanbu.“ — Príslovia 29:15.

Ak hneď nenasleduje trest, počínajú si deti ako dospelí, a odvážia sa konať nesprávne. „Pretože sa rozsudok za zlý skutok nevykoná rýchlo, srdce ľudských synov sa v nich úplne naklonilo ku konaniu zla.“ ​(Kazateľ 8:11)

---
https://rm.coe.int/168046d0b0
 

 

Prostredník je liberálny teológ, ktorý neuznáva Bibliu ako Božie slovo. Takže mu tu Písmo cituješ zbytočne.
 

Len na ZENACH ?

Nasilie na muzoch pachane byt moze ? Diskriminuje sa tu na zaklade prislusnosti ?
vyclenil si len zeny a deti ! Muzi su mimo ?
 
Hodnoť

 

Obávam sa, že keď to takto pôjde ďalej, časom nebude možné dať dieťaťu ani tzv. "zaracha", pretože to je zasa obmedzovanie osobnej slobody.
Prečo sa každej dobrej myšlienky chytia iniciatívni blbci, ktorí ju dovedú ad absurdum?
A prečo títo iniciatívny blbci v populácii tvorenej väčšinou zdravo uvažujúcimi jedincami sú schopní získať taký veľký vplyv?
 

RE

Zeby boli vo vacsine a nie mensine, ako sa domnievate?
 

V menšine je tu váš názor, minimálne

a bol by som zvedavý, ako by v prípade tejto témy, dopadlo ľudové hlasovanie v referende.
 

RE

Na ***** v referende by Vas bolo - aj toto naznacuje, ze na SVK dobre nebude nikdy, kym sa budete zapodievat takymito somarinami a vaznejsie veci Vam uniknu.
Ale k teme... Vas asi bili a ako vidime, malo. Mali viac.
 

Asi to nie je somarina

keď sa o tom často píše a má to takú odozvu aj v diskusiách. Tupelo čo si domnienky mýli s faktami. Si dobre seriete do huby, keď píšete, "mali viac." Zriedka som aj dostal capnutie, čo ťažko nazývať bitím. Trpíte čierno-bielym videním? Som proti nejakým remeňom a podobne, ale keď slová nepomáhajú a dieťa sa nevie spratať do kože, "hádže sa o zem", slabšie capnutie na zadok mu nijakú traumu neprinesie. To by tu bolo traumatizovaných ľudí, čo schytali aj viac ako capnutie po zadku. Dnes treba všetko zveličovať, kopa článkov je presne v tom duchu.
Referendum som spomenul iba pre to presvedčenie, že je to názor väčšiny, ako sa domnievate. Alebo široký prieskum s aspoň 10 000 respondentmi. Súhlasím s Andrejom, že sú títo ľudia schopní priviesť to do absurdít. Rodičia to dieťa živia, šatia, starajú sa oň, o strechu nad hlavou, majú právo byť autoritami, vychovávať, aj dať tzv. zaracha, či napr. vziať na čas tablet a iné podobné tresty, ak dohovor nepomáha. Nepíšem o schvalovaní mlátenia, ale to nekto nemusí pre krátkozrakosť vedieť postrehnúť. Keď si niekto s obmedzeným chápaním zamení občasné capnutie s bitím. To aj držanie dieťaťa za ruku pri prechode cez cestu, keď sa prieči, bude považovať za násilie na dieťati.. Keď sa uvažovania chytia ľudia, na ktorých dlho pražilo slnko.
A ty zblúdilá slobodazvierat, keď nemáš kapacitu zapodievať sa aj týmto aj inými vecami (ktorými sa venujem a zaujímam sa aj o.i. aj o ekológiu) tak čo tu robíš a trúsiš nezmysli?! Asi to nie je nepodstatná vec, vychádzajúc z obsahu článku, že sa tým zaoberá EÚ, súmedzinárodné zmluvy, tak to znamená, že sa nejedná o somarinu. Keď sa to znenie poskladané do bodky podľa predstáv niekoho zhoduje s vašimi predstavami, je to dôležité, ak k tomu má niekto pripomienky, s väčšinou súhlasí, ale upozorňuje na prekrúcanie a že ako v prípade aj nefyzických trestov by sa to dalo zneužiť proti rodičom (a že som presvedčený že toho názoru je väčšina spoločnosti), potom je to somarina :D No tupelo.. slobodné tupelo.
 
Hodnoť

 

Odporúčam pánovi autorovi naďalej sa pohybovať v akademickej obci a viesť filozofické dišputy.V tom je dobrý.
 

hej

ale praxe nech sa radsej nechyta, aby nic nepokazil :)
 
Hodnoť

verim ze podobne debaty

boli u nas aj o tom, ci je spravne tresknut zenskej...
niekde po svete nemaju vyjasnene ani toto

napriek vsetkemu si myslim, ze nez vysvetlovat roznym lumenom aka forma a intenzita telesneho trestu je este koser a aka uz nie, je jednoduchsie nasilie na detoch zakazat a fertig.

tym menej rozumovo vybavenym to moze zabranit tyraniu a ti co maju aku-taku mozgovnu sa iste podari najst ine riesenie vychovneho problemu.

beztak sa mi zda, ze najvacsie problemy byvaju az s detmi, ktorym tresknut nemozete, lebo by vam to uz dokazali dvojnasobne vratit.

ten napad ze zakazat aspon take konanie voci detom ake je zakazane voci dospelym, to mi pripadne na zaciatok dobry napad.
 

 

Súhlasím.

Ak je niekto zástancom fyzického trestu, nech si to vyskúša na sebe. Napríklad, vždy urobí niečo, čo sa nebude páčiť jeho nadriadenému, nej si pekne čupne, šéf nech sa nad neho postaví, zreve NONO!!! a poriadne ho pleskne po zadku.

A nemusí to byť iba za priestupok. Nech to šéf spraví napríklad aj keď dotyčný rozpráva alebo sa nedajbože smeje hoci šéf na to práve nemá náladu. Alebo ak má okolo seba "bordel" - rozložené dokumenty alebo nástroje, s ktorými pracuje. Proste vždy, keď si to šéf zmyslí. Napríklad, keď je naštvaný na vyššieho manažéra, ktorému vyťať nemôže... a tu je tento poruke. Dôvod sa vždy nájde.

A veď čo také sa stalo, jedno plesnutie po zadku, čo ma čo fňukať, padavka zšenštená? Čo to trepe, aké násilie, aké ponižovanie, šéfa kedysi rúbali palicou, opaskom a ktoviečím ešte a prežil!

Tak totiž často vyzerá tá "slovenská výchovná tradícia" v praxi.
 

OK, a budeš aj za trestanie

dieťaťa za to, že udrie dospelého? Veď predsa deti a dospelí sú si rovnocenní, takže ak ti dieťa pästičkou buchne po ramene, dokonca z celej sily, tak naň zavoláme políciu, spíšeme zápisnicu a naparíme mu napr. pokutu, ktorú splatí, keď začne zarábať.

Nápoveda: skús najprv svoje múdra domyslieť.
 

 

Dieťa nemá trestnú zodpovednosť, pretože ešte nemá mentálnu zrelosť aby si plne uvedomovalo dôsledky svojho konania a dokázalo sa ovládať a správať primerane k spoločenským normám. Dieťa ešte nevie, že NIE JE v poriadku niekoho udrieť.

Na rozdiel od dospelého.

No to neznamená, že je menejcenným človekom a že nemá rovnaké práva na ochranu života, zdravia a dôstojnosti ako dospelý.

Ozaj, a čo mentálne postihnutí dospelí? Ani oni nie sú "rovnocenní" s tebou? Aj ich je v poriadku zbiť, lebo veď ako k tomu prídeš, že oni teba udrieť môžu a ty ich nie?
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Dôchodok. 1 148
 2. Ondrej Prostredník: Vaša politická vízia ma uráža, pán minister Krajčí! 789
 3. Martin Lindák: Cirkvi zoberú zo štátneho rozpočtu skoro 53 miliónov eur. Dá sa s tým niečo robiť? 233
 4. Martin Ondráš: Agromafia sa vzdať nehodlá 221
 5. Věra Tepličková: Prichádza čas manipulácií a tlaku 194
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody. 185
 7. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 136
 8. Tibor Ferko: Tri citáty do pamätníka ministra Mareka Krajčího 118
 9. Soňa Bulbeck: Dvojaký meter v čase korony... 93
 10. Jakub Pohle: Ako Kočner s Bödörom lustrovali Ondreja 85

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal :
 2. Vladimír Seman: Apolitický riaditeľ RTVS? Nezmysel. Nielen preto je Rezník na odstrel.
 3. Martin Žilinčík: Donald si prihrieva polievočku
 4. Lukáš Parízek: Automobilky - priateľ do dobrého počasia?
 5. Július Kovács: „Verím, že jediný spôsob, ako ľudí napraviť, je zabiť ich.“
 6. Matúš Kollárik: Korona
 7. Martin Krištoff: OPEC+ musí už dnes plánovať „exit“ stratégiu z utlmenej produkcie
 8. Štefan Vidlár: Tréma ešte raz
 9. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody.
 10. Martin Žilinčík: #Zodpovedná Zmena


Už ste čítali?