Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ľudia bez domova majú právo na dôstojnosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

co si takyto

sudruh progresivny teolog prestavuje pod pojmom
"Prístup k bezpečnému bývaniu je jedno zo základných ľudských práv"?

znamena to ze niekto (alebo nejaka skupina) je povinna (na vlastne naklady) zabezpecit kazdemu kto si bude uplatnovat toto "zakladne ludske pravo" poskytnut priestor na byvanie?

na zaklade coho sudruh progresivny teolog tvrdi ze ja (alebo kto sa mysli pod "my" vo vyraze "Vyrovnajme náš dlh voči ľuďom bez domova") som komukolvek kto nema (na) byvanie nieco dlzny?
 

ČLOVEK NIE JE VEC

Prístup k bezpečnému bývaniu je jedno zo základných ľudských práv
Zákon č. 39/2007 Z. z.Zákon o veterinárnej starostlivosti
§ 22
(9) Ministerstvo a obce zabezpečujú zriadenie alebo prevádzku karanténnych staníc a útulkov pre zvieratá alebo sa podieľajú na prevádzke karanténnych staníc a útulkov pre zvieratá
(11) Obec je povinná prevziať túlavé zviera nájdené na území obce od nálezcu a umiestniť ho v karanténnej stanici alebo útulku pre zvieratá.

ZVIERA NIE JE VEC .
 

Teleso ponorene do kvapaliny

Je nadlahcovane silou ktora sa rovna tiazi kvapaliny telesom vytlacenej.
Tulave zviera nie je kvapalina
 

ÚSTAVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY a ľudia

Čl. 39 (1) Občania majú právo na primerané hmotné zabezpečenie v starobe a pri nespôsobilosti na prácu, ako aj pri strate živiteľa.
(2) KAŽDÝ, KTO JE V HMOTNEJ NÚDZI, má právo na takú pomoc, ktorá je nevyhnutná na zabezpečenie základných životných podmienok.
(3) Podrobnosti o právach podľa odsekov 1 a 2 ustanoví zákon.
sľúbili sme si lásku.....
Je to úloha pre našich demokraticky zvolených zástupcov..
Naplniť článok 39 Ústavy Slovenskej republiky - aby každý človek na Slovensku mal
zabezpečené základné životné podmienky. A jednou z nich je prístup k bezpečnému bývaniu .
 

A teraz skus

Aj popisat ako by to malo v praxi vyzerat.
Kto a z akych zdrojov by podla teba mal byt povinny zabezpecit byvanie kazdemu kto si zacne uplatnovat “pravo”
 

ŠTÁT-občania-MY

Každému -od narodenia po smrť.
Z našich prírodných zdrojov, pretože peniaze sú len poukážka na niečo
-filozofická kategória
Najprv si musel niekto niečo privlastniť, až potom mohlo byť NEPOKRADNEŠ.
Pôda ,voda, vzduch patria všetkým, ktorý sa na túto ZEM narodili.
 

 

Týmto je potrebné pomáhať...."Občania majú právo na primerané hmotné zabezpečenie v starobe a pri nespôsobilosti na prácu, ako aj pri strate živiteľa."....určite nie povaľačom ktorí by mohli pracovať. tým ponúknuť prácu.
 

Ale chapes

Ze byvanie nie je len poda, voda a vzduch.
Na to aby existovalo byvanie je potrebne aby niekto vykonal nejaku pracu.
A ak ma osoba O pravo na byvanie bez povinnosti vykonat pracu, potom ina osoba musi vykonat pracu z ktorej nema ziadny uzitok.
Inak povedane, jedna osoba musi (podla teba a ostatnych sudruhov aj pod hrozbou fyzickeho nasilia) vykonat nejaku pracu aby ina osoba mohla uplatnit svoje pravo.
Suhlasis s tym ze budes nuteny vykonavat pracu z ktorej bude profitovat niekto iny kto ziednu pracu nevykonal ( napriklad ja)?
Ak ano tak daj adresu byvania ktore mi zabezpecis aby som si uplatnil svoje zakladne pravo
 

O

Každý kto sa na túto zem narodil bol najprv O. JA aj TY.Nespôsobilý na prácu.
Pred nami niekto vykonal prácu na ktorej nemáš zásluhu ani ty ani ja.
Narodili sme sa do 21 storočia. Obdobia mechanizácie a automatizácie, ľudskú prácu nahradzajú stroje a stačí len zmena myslenia a iný systém prerozdelenia materiálnych hodnôt.
Bolo by dosť pre každého.
Súhlasím s tým, že vykonám prácu ktorá bude prospešná pre spoločnosť a zabezpečí pre každého dôstojný život.
Práca ktorá vedie k devastácii životného prostredia ,krajiny ,prírody a planéty ZEM škodí nám všetkým a vedie k zániku civilizácie.
Zbytočná práca nie je pokrok,.
Nemôžem sa ubrániť myšlienke, že pri vyplácaní dôchodku , by mal byť uplatnený princíp rovnosti medzi ľuďmi, teda princíp rovnakého žalúdka.
Ten čo nepracoval, nič nepokazil. A tí, čo aj keď v dobrej viere , že robia dobre , pracovali , a pritom veľa pokazili,
si nezaslúžia viac.
 

 

Súhlasím s tým, že vykonám prácu, ktorá bude prospešná pre mňa a zároveň pre spoločnosť .
 

kopa slov

ale nic o tom kedy sa mozem nastahovat do byvania ktore mi zabezpecis.
 

 

Ak si občan Slovenskej republiky,
si v hmotnej núdzi, nespôsobilý na prácu a bez domova,
požiadaj o pomoc miestne príslušný obecný alebo mestský úrad, alebo úrad práce sociálnych vecí a rodiny.
Právo na takú pomoc, ktorá je nevyhnutná na zabezpečenie Tvojich základných životných podmienok, máš garantované Ústavou Slovenskej republiky.
 

 

" a bez domova" ...toto v ústave nie je. toto je v ústave:....""Občania majú právo na primerané hmotné zabezpečenie v starobe a pri nespôsobilosti na prácu, ako aj pri strate živiteľa."..
 

Čl. 39 (2)

Čl. 39 (1) Občania majú právo na primerané hmotné zabezpečenie v starobe a pri nespôsobilosti na prácu, ako aj pri strate živiteľa.
(2) KAŽDÝ, KTO JE V HMOTNEJ NÚDZI, má právo na takú pomoc, ktorá je nevyhnutná na zabezpečenie základných životných podmienok.
(3) Podrobnosti o právach podľa odsekov 1 a 2 ustanoví zákon.
Zákon č. 417/2013 Z. z. Zákon o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 2
Hmotná núdza

(1) Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti podľa tohto zákona nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom3) a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

(2) Základné životné podmienky na účely tohto zákona sú jedno teplé jedlo denne, nevyhnutné ošatenie a prístrešie.

(3) Príjemca na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo osobitný príspevok.
 
Hodnoť

Nas najznamejsi

Bezdomovec pravnik Robert by urcite vela ludom nechybal a dokonca by boli spokojni ak by sa mu stat postaral o byvane na hrade v Ilave
 

Je mi jasne, ze bezdomovcom sa moze stat

aj beznu clovek, ak sa na neho zosype v kratkom case viac nepriaznivych okolnosti. Ale ak je niekto dlhodobo bezdomovec, a pritom je zdravy, tak ho nemam preco lutovat, pretoze predpokladam, ze sa mu jednoducho nechce pracovat. Len tak som si zaguglil, a do troch minut saom nasiel napriklad toto.
https://www.profesia.sk/praca/... Praca bez naroku na kvalifikaciu s ubytovanim zadarmo. A takychto ponuk je viac, niekde ubytovanie nie je zadarmo, ale napriklad za 50-100€ mesacne, ale to sa da z normalneho platu utiahnut.
 

 

Takych mladych aj stretavam a cudujem sa ludom ze im hadzu peniaze,ak by to nerobili neoplatilo by sa im zobrat
 

homo sapiens nemudry

Tvoj povrchny komentar je uplne od veci, skus guglit dlhsie ako 3 minuty a nevyjadruj sa k niecomu comu nerozumies. ja Tiez nie som odbornik, ale dal som si tu namahu a precital par nazorov odbornikov. Dam Ti par rad zadarmo : Bezdomovec nie je lenivy clovek, ale mentalne chory clovek, ktory si NEDOKAZE sam pomoct, je to flagrantne zlyhanie statu. Medzi bedomovcami nasli napr. profesorku francuzstiny, ktora za svoj zivot vychovala spustu uspesnych studentov pre spolocnost. Preco ju tato spolocnoct nechala padnut na dno? Bol leniva ? hlupa? asi tazko, mala proste zivotnu smolu a ty premudrely ju nemas preco lutovat? Si ubohy a nevzdelany. Bezdomovec je chory clovek, ktoreho jedinym liekom je alkohol, lebo ho pozna a je lacny, nepozna kvalitnejsie lieky a keby ich poznal , nema na ne peniaze, lebo su drahe. Charitativne organizacie primitivne vylucuju pomoc, ked je niekto opity, to akoby lekar povedal, ze zacne pacienta liecit az ked prestane kaslat. Povinnostou statu je nesetrit na bezbrannych bezdomovcoch a poskytnut im adekvatnu liecbu (ktoru oni casto odmietaju). Az po vylieceni mozes byvalemu bezdomovcovi strkat pred nos profesiu.sk , aby tam nepadol znova, mudrc od vychodu. (ty zrejme aj pocas chripky so 40-kou telesnou teplottou nepotrebujes liecenie a v pohode dvihas cinky, hras futbal a chodis na pohovory z profesie.sk, lebo nie si lenivy)
 

Odpovedam az teraz, lebo som si az teraz

nasiel odpoved. Takze: reagoval som na clanok, hlavne na cast, kde sa pise, ze ohrozeni su hlavne absolventi detskych domovov. Myslis ze vacsina z nich su psychicky chori, alebo zavislaci? v tomto veku 18 rokov urcite nie, vacsinou su zdravi, a hlavne pre muzov je praca s ubytovanim ako som uviedol bezproblemova, pokial sami chcu. Dalsia vec ktorou si ma vytocil je: Povinnostou statu je nesetrit na bezbrannych bezdomovcoch a poskytnut im adekvatnu liecbu (ktoru oni casto odmietaju). Ziadna takato povinnost a dokonca ani pravo v normalnom state neexistuje, rovnako pre fyzicke aj psychicke choroby. Ano, boli rezimy, Hitlerov a Stalinov, kde takychto ludi naozaj nasilne zbiereli z ulic a umiestnovali v tzv. liecebniach, kde ich potomlLiecili elektrosokmi, ladovymi sprchami, a podobnymi metodami. Neviem ako ty, ale ja si navrat k takymto casom nezelam. A osobne poznam napriklad bezdomovca, ktori vobec nepije, nefetuje, je uplne zdravy aj sikovny, len odmieta akukolvek autoritu nad sebou, jemu predsa nikto nebude predpisovat kedy ma prist do roboty a co tam ma robit, jednoducho si nezavislost a slobodu ceni viac ako byvanie a peniaze. Takemu nepomoze ani utulok, lebo aj tam by musel dodrziavat urcite pravidla. Tak si ho zober a skus liecit. Samozrejme viem ze su aj ludia naozaj chori a zavisli, ale urcite nie vsetci.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Vanda Tuchyňová: Hrozí v okolí Žiliny ekologická havária? Každá väčsia búrka môže vyliať nebezpečný odpad 217
 2. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 204
 3. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 198
 4. Nikoleta Čáková: Ukončime koronakrízu ! - výzva psychológa vláde, novinárom a ľuďom 94
 5. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 83
 6. Věra Tepličková: Ešte pred tromi mesiacmi trestný čin. Dnes? Možná podmienka. 65
 7. Mišo Šesták: Utekáč: Keď vám zamestnávateľ zničí zdravie 50
 8. Lórant Kulík: Fotoglosa: Motoristovi nehrozí, že rúška zabudne doma 38
 9. Michal Šimečka: Čo pre nás znamená Orbánov glóbus s Veľkým Uhorskom 38
 10. Marek Mensák: Rodičia vyzývajú k celonárodnej diskusii o vízii školstva 35

Rebríčky článkov


 1. Eva Rohrman Madová: Španielske nehnuteľnosti a korona kríza
 2. Marek Mensák: Rodičia vyzývajú k celonárodnej diskusii o vízii školstva
 3. Július Kovács: Boris od mafiánov k presedovi parlamentu plus video
 4. Marek Tencer: Premiér Matovič už udržuje núdzový stav v rozpore zo zákonom
 5. Martin Žilinčík: Smer Komjatice
 6. Gabo Németh: Corona vírus - 19 a premiér SR Igor Matovič
 7. Samuel Chrťan: Jedna vec, v ktorej mal Slota pravdu
 8. Lubomir Zahora: Korona a kyberkriminalita
 9. Štefan Vidlár: Hrátky s trnkú
 10. Helena Michlíková: Netreba sa hrabať v starých fotkách


Už ste čítali?