Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Porazí kuffokracia demokraciu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Keď hovoríme o hoaxoch, tak tento

článok je ukážkový príklad hoaxu. Kufa nebol jediný, čo ten dohovor kritizoval. A neboli to len katolici. A nebolo to na základe nejakých hoaxov čo im podsunul Kufa, ale na základe konkretných výhrad k textu tohto dohovoru. A tých sporných bodov je tam dosť. Kufa bol napríklad aj proti potratom, ale nič mu to nebolo platné. Takže žiadna kufokracia sa u nás nekoná. Čo tak priznať si, že ID je nič neriešiaci paškvil. Zoberme také Švédsko, Francúzsko, či Rakúsko. Prijali tam ID, ale problém násilných činov na ženách je tam na vzostupe. V minulom roku boli vo Francúzsku protesty žien proti násiliu, a mnohé označovali zhoršujúcu sa situáciu za neúnosnú. Jednoduchšie ako si priznať pravdu, je označovať relevantné fakty za hoaxy. A presne na tom je založený tento článok.
 

 

nemas pravdu - dostupne data su z doby pred ID alebo okolo prijatia ID
https://evaw-global-database.u...

daj zdroj dat, na zaklade ktoreho tvrdis, ze po prijati ID je v tych krajinach problem nasilia na zenach na vzostupe
 
Hodnoť

Dobrý text, akurát

jedno info ohľadom vychovávanie na Teologických fakultách. Teda na katolíckych. Tam to je katastrofa - preto to vyzerá s kat. cirkvou na Slovensku ako je. Vládne tam stredovek, akákoľvek opozícia, vzdelanie, vybočovanie z davu je brutálne potláčané. Poznám absolventa zahraničnej Nemeckej kat. univerzity Phd. ktorý po návrate na domáciu, katolícku pôdu bol prenasledovaný, jeho prednášky si tajne nahrávali a posielali bikupovi - ako káže herézy a pod. Katolícka cirkev na SK nie je reformovateľná - je to vskutku klérofašistická organizácia. Jej pomôže len odluka cirkvi alebo jej zákaz.
 

Odluku od boha zvládli a štát si nedajú.

.
 
Hodnoť

V otázkach viery by sme si asi

celkom nerozumeli, ale v názoroch na súčasnú situáciu na Slovensku určite v mnohých aspektoch.

Snažím sa nevynechať ani jeden Váš článok. :-)
 
Hodnoť

Ako čítam, tak čítam, zasa ničomu

nerozumiem, v čom je vlastne problém, prečo je toľko kecania okolo nejakého dohovoru. Vôbec neviem, čo chce cirkev, čo nechce, čo chce štát, čo nechce, v čom je problém so ženami a pod. Každý len drísta drísty, omieľa akýsi dohovor ale nikdy nič konkrétne nepovie ani nenapíše.
 
Hodnoť

Prostrednik

hanbim sa za Teba ako teologa vlastne ty ani nie si teolog si siritel nenavisti nenavidis krestanov a si v podruci tej liberalnej spodiny. fuj fuj fuj
 

 

Koľko kresťanskej lásky a empatie je v tomto Vašom príspevku...
V Prostredníkovom texte necítiť nenávisť, zato z toho vášho priam preteká.
 
Hodnoť

Kufokracia a bigotné názory viacerých

"konzervatívcov" sú časovanou bombou pre možnú novú povolebnú koalíciu. Berúc partaje rad za radom, aj niektoré ultimáta Matoviča a Kollára ohľadom odloženia "etických" otázok na neskôr, negarantujú nič, chýba z nich úprimnosť.
Po kompromisoch ich garantujú dodržať iba SaS a PS - Spolu. Hoci tí poslední sú na môj liberálny vkus dosť progresívnym úletom doľava. Komu chýba viac štátu a daní?
To, čo píše Prostredník, je hodné zamyslenia. A bigotní farizeji, "ochrancovia" životov pred narodením, kašľajúc na všetkých už narodených, by si mali znova a znova zopakovať časť našej sekulárnej ústavy. A pripomenúť si desatoro, spolu s hlavným Kristovým odkazom. Miluj blížneho svojho viac ako seba samého. Či, nerob inému to, čom nechceš, aby robili tebe. Prípadne aj na "hriechy" povýšenectva, nadradenosti, nenávisti, pýchy a zloprajnosti. Lebo ich skutky a snahy popierajú celé učenie, ku ktorému sa ostentatívne hlásia.
V diskusii SME s Kovačicovou, ale aj z ďalších diskusií je jasné, že stredoveké móresy, aj keď sami, tváriac sa cudne, dodržiavajúc dohody nenavrhnú, že sa nepridajú hlasovaním k provokatérom zo strany Ficoidov a Kotleboidov. A že také provokácie nastanú, je isté. Koho tam môžem zaradiť?
No určite skupinku najväčších bigotov Záborskú a Vašečku u Matoviča. A ďalej celú konzervatívnu frakciu okolo Kisku, aj kresťanského moslima a multiotecka Kollára.
A čo KDH ak sa preplazia do parlamentu? Doteraz sa kope do Sulíka za povalenie Radičovej, ale dávno SaS zabudlo na predčasné voľby kvôli KDH. Lebo výhradu vo svedomí a vatikánsku zmluvu považovali za dôležitejšie, ako mastné prebendy a možnosť nakradnúť si. V svätej prostote však chceli dobre.
Kto teda garantuje nevybuchnutie tých časovaných bômb? Nikto z nich. Matovič, Hlina aj Kollár, či Kiska to odôvodnili priamo aj nepriamo. Majú ako poslanci právo hlasovať v súlade so svojim bigotným svedomím. A bude po zmene.
 
Hodnoť

Je deň po voľbách

a vyzerá to tak, že zdravý rozum porazil ľudí, kypiacich nenávisťou, a iných liberálnych "teológov"... Teším sa, pán Prostredník, že tá znôška žlčovitých kriklúňov á la "poďme do nich", nebude otravovať v parlamente.
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Dôchodok. 1 148
 2. Ondrej Prostredník: Vaša politická vízia ma uráža, pán minister Krajčí! 789
 3. Martin Lindák: Cirkvi zoberú zo štátneho rozpočtu skoro 53 miliónov eur. Dá sa s tým niečo robiť? 233
 4. Martin Ondráš: Agromafia sa vzdať nehodlá 221
 5. Věra Tepličková: Prichádza čas manipulácií a tlaku 194
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody. 185
 7. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 136
 8. Tibor Ferko: Tri citáty do pamätníka ministra Mareka Krajčího 118
 9. Soňa Bulbeck: Dvojaký meter v čase korony... 93
 10. Jakub Pohle: Ako Kočner s Bödörom lustrovali Ondreja 85

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal :
 2. Vladimír Seman: Apolitický riaditeľ RTVS? Nezmysel. Nielen preto je Rezník na odstrel.
 3. Martin Žilinčík: Donald si prihrieva polievočku
 4. Lukáš Parízek: Automobilky - priateľ do dobrého počasia?
 5. Július Kovács: „Verím, že jediný spôsob, ako ľudí napraviť, je zabiť ich.“
 6. Matúš Kollárik: Korona
 7. Martin Krištoff: OPEC+ musí už dnes plánovať „exit“ stratégiu z utlmenej produkcie
 8. Štefan Vidlár: Tréma ešte raz
 9. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody.
 10. Martin Žilinčík: #Zodpovedná Zmena


Už ste čítali?