Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viac omší v televízii chce aj väčšiu zodpovednosť kazateľov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ako občan, ktorý nemá doma televízor

(len internet) by som skôr uvítal zrušenie koncesionárskych poplatkov
.
a samozrejme, privítal by som aj odluku cirkví od štátu, nech si veriaci platia svojich duchovných sami
 
Hodnoť

inak súhlasím s p.autorom

že tento pretlak náboženského vysielania v štátnej televízii by chcel aj nejakú reguláciu - aby vo vysielaní nejako kvázirovnomerne pokryli registrované náboženské organizácie, čo dostávajú peniaze od štátu
.
čo sa týka náboženskej produkcie, skôr tipujem reprízy; no v dnešnej dobe nie je problém dodávať "teleevanjelizačné" videá, čo mnohé cirkvi dávajú na YouTube
 
Hodnoť

 

a) podla vyrocnej spravy 2018 (19 nestihli zatial) bolo za rok odvysielanych 84hod. nabozenskeho vysielania. pokial sa naplni avizovany plan dennych omsi podvecer, tak za jeden mesiac (ratajme pondelok az piatok cca 20 dni) pribudne pri polhodinovej omsi 10 hodin vysielacieho casu tj. nabozenske vysielanie sa stane 6. - 7. najvysielanejsim programovym typom. Pri vsetkej ucte k veriacim spoluobcanom a ich potrebam - takto by struktura verejnopravnej televizie v state, podla ustavy sekularnom, nemala vyzerat.

b) uprimne som zvedavy na zabezpecenie proporcionality nabozenskeho vysielania v zmysle struktury a podielu jednotlivych nabozenskych obci, co sa zatial celkom fajne dalo obist "nedostatkom vysielacieho casu v strukture"

c) pokial sa naplni plan a omse budu zaradene na Dvojku sa pytam, cim ublizili RTVS deti, ktorym bude oblubeny a sledovny Vecernicek nahradeny ujami v sukniach? NIe je dost priestoru na Trojke? Nehovoriac o TV Lux, ktora je "ovocim spoluprace Konferencie biskupov Slovenska a Lux Communicatoions", sirenej terestrialne i kablovkami - to sa v ramci krestanskej lasky neda priestor pre omse najst tam? Naviac s benefitom, ze kanal praktikujuci poznaju (predpokladam)?
 
Hodnoť

Čo robí Vaša cirkev

Pre p. Iliaša pri odluke štátu a cirkvi by bolo zaujímavé, kto by nahradil tie desiatky charitatívnych kresťanských organizácií po celom Slovensku, ktoré sa starajú nezištne o starých, chorých a ľudí na okraji spoločnosti. V Anjeloch a démonoch hovorí veliteľ švajčiarskej gardy Stellan Skarsgård Tomovi Hanksovi ,,Moja cirkev každý deň ošetrí tisíce trpiacich, nachová milióny hladných. Čo robí Vaša cirkev? Ivan
 

 

aha, cize ked by sa cirkev od statu odlucila, tak strati zaujem pomahat? nerozumiem, to nerobi nezistne? :)

amputovana logika
 

odluka cirkvi

Cirkev dnes v niektorých úlohách supluje štát a robí to nezištne, ale základnú dotáciu na fungovanie systému predsa potrebuje. Cirkev pomáha viac, ako ktorákoľvek iná organizácia a za menej peňazí. A nehovoriac o tom, aký obrovský majetok štát ukradol cirkvám.
 
Hodnoť

Výborne pán Prostredník,

dúfam,že sa Vašou predstavou o zriadenom štúdiu na vysielanie omší a bohoslužieb v RTVS inšpirujú, je to skvelá myšlienka.