Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pápež podporou spolužitia gejov a lesieb spustil v cirkvi progresívnu revolúciu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Akosi sa mi ani nechce veriť, že toto povedal pápež. Je niekde oficiálny odkaz?
 

 

Pápež František je ako Gorbačov

Jeho krok bola chyba, urobil by oveľa lepšie, keby napríklad zrušil celibát. Týmto postojom pápež zrelativizoval to, čo doteraz charakterizovalo katolícku cirkev ako tradičnú, neochvejnú inštitúciu. Teraz už nič nebude brániť relativizácii ďalších oporných bodov katolíckej identity a nebude kde a prečo to zastaviť. A najmä, nebude kto by to zosobnil. Pripomína mi to situáciu krátko pred pádom Sovietskeho zväzu. Gorbačov v snahe zreformovať impérium na hlinených nohách urobil viaceré nepremyslené kroky, ktoré spôsobili jeho pád. Je to predobraz osudu celej rímsko katolíckej cirkvi. Východiskom je odklon od pápežskej dogmy neomylnosti podľa vzoru protestantských cirkví, alebo tiež pravoslávnej cirkvi. V tomto štádiu je to dôvod na odopretie poslušnosti hlave katolíckej cirkvi na úrovni KBS, alebo, minimálne , na úrovni jednotlivých biskupov.
 

 

este povedz, ze zneistil tvoju vieru v boha! aspon vidno, ze to mate len naucene! staci, aby jedna ovca na cele zazmatkovala a cely krdel je zneisteny! cela viera v boha je len historicke pokracovanie manipulacie ludstva jednotlivcami
 

Milý Hytat

Zjavne Ti nič nehovorí viera v Boha, inak by si vedel, že sa píše s veľkým "B". Mimochodom, som Vladimír Seman, zakladateľ náboženského televízneho vysielania na Slovensku a Ty máš zjavne problém podpísať sa svojím menom. Áno, počínanie terajšieho pápeža už dlhší čas sledujem s veľkými obavami. Keď chcel cirkev zreformovať, mal začať od dobrovoľnosti celibátu, a nie od ústupkov voči LGBTI. To najbližšie, keď za ním príde pedofil s dieťaťom, tiež uroní slzu a povie, aby ich akceptovali vo farnosti? Kde sa to potom zastaví? Teba to však zjavne netrápi, ži si svoj život a ja budem tiež svoj.
 

Nuž pápež musel tiež prejsť vývojom,

aby konečne akceptoval:
Miluj blížneho svojho ako seba samého.
Nerob inému to, čo nechceš aby robili tebe.
A do toho kľudne vojde aj homopár s dieťaťom. Poskytnúť im pýtané sviatosti predsa neznamená prevziať ich orientáciu, alebo áno?
A zdá sa mi, že mnohí, ktorým viera v Boha "niečo hovorí", aby pochopili tie výroky, budú sa mať ešte veľa čo vyvíjať.
 

Aké sviatosti máš na mysli?

Nikto netvrdí, že tie netreba udeliť každému, dokonca aj tomu najväčšiemu hriešnikovi. Podmienkou je o.i. prejavená ľútosť nad nesprávnym konaním. Nuž a v tom je podstata problému. Ide o stanovenie nielen cirkevných, ale aj spoločenských limitov a ich rešpektovanie. Aby bolo jasné: Nemám nič proti tomu, aby homopáry, alebo aj lesby vychovávali deti a pre mňa za mňa nech si pritom hovoria rodina. Nech sa tak však deje pod záštitou štátu, nie katolíckej cirkvi. Ak raz cirkev ustúpi a postaví zväzok dvoch mužov, alebo žien na úroveň zväzku muža a ženy "en bloc", potom už neudrží ani ďalšie uvoľňovanie základných atribútov, ktoré ju tvoria. Dôsledkom nebude obnova v hodnoty kresťanstva, ale ich ďalšia relativizácia. Otvorí sa priestor pre radikálov na spôsob ĽSNS, ktorí už nebudú diskutovať, ale prikazovať.
 

 

Myslím, že ani ten najkonzervatívnejší konzervativizmus nie je ustrnutie na mieste. Cirkev sa predsa nejako vyvíjala, nie je rovnaká ako pred 2000 rokmi.
 

Ulačan Vlado

Pápež, od dobroty už nevie čo má urobiť. Potom to aj tak dopadá.
 

 

to je krasne, ako otacate vsetko, co sa vam nehodi! takze ak tebe je jedno, ci dvaja chlapi vychovavaju dieta a je ti jedno, ci sa sobasia, len to nie pod zastitou cirkvi!!!! ale statu! prosim ta v tom tvojom nabozenskom vysielani, kedy zaznela takato myslienka, preco ta tvoj rkc sro robi vsetko preto, aby to tymto ludom bolo nedosiahnutelne???
farizej si a farizejom zostanes!!!
 

 

zjavne ti nehovori nic gramatika, boh Siva je ok, boh ani nie!
tak ulacan alebo Seman? ty ma vyzyvas diskutovat pod vlastnym menom a sam diskutujes pod vymyslenym!
a co sem pleties pedofilov vies len ty sam a pripadne este kbs
a uistujem ta, ze sa to nezastavi, kym miera slobody pre vsetkych v tejto dzamahirii nedosiahne mieru slobody v civilizovanom svete
 

Prečo každý bigotný

katolík, keď sa hovorí o probléme homosexuality, začne plácať nezmysly o pedofiloch s deťmi? Ak je niekto pedofil, nemusí to nutne znamenať, že je homosexuál. To je, ako keby sme pri problematike "kresťanských hodnôt" začali hovoriť o klamstvách, smilstve, vraždách, ktoré praktizovali katolícki pápeži ako tom, z čoho si treba brať vzor. Treba sa vrátiť k upaľovaniu nepohodlných žien? Treba sa vrátiť k privlastňovaniu si majetku ľudí, ktorí sa stali katolíckej cirkvi nepohodlní a tá zabezpečila ich likvidáciu, katolíckou cirkvou? Máme sa vrátiť k páleniu kníh organizovanému "svätou" inkvizíciou? To majú byť tie kresťanské hodnoty?
 

Ulačan Vlado

Neporovnávaj neporovnatelné. Slová sa dajú všelijako ohýbať, napr. demagogicky. Ozaj, ako si na to prišiel, že to je chyba? Tiež si člen kotlebovho spolku? Inak, čo píšeš, mali by ťa katolíci vyhodiť, spochybňuješ pápeža. Ty si
múdrejší..nerobíš zasa aj týmto hriechy, ktoré si zrejme sám aj odpúšťaš?
Poviem ti niečo, čo ťa zrejme charaktzerizuje: Werich: Z blbosti sa nedá vystúpiť žiadnym dekrétom!" Predobraz cirkvi je naša KBS a pre mňa zaujímavý arcibiskup Orosch? Mal by si sa začať kajať!
 

Hm, už si sypem popol na hlavu...

Trocha viac slušnosti z Tvojej strany by neuškodilo... V dejinách cirkvi sú rôzne etapy, poznáme aj obdobie troch pápežov. V slovenskej katolíckej cirkvi - a bolo to relatívne nedávno - košický arcibiskup Csársky preberal z rúk Gottwalda vysoké štátne vyznamenanie za spoluprácu. Stalo sa to vtedy, keď jeho bratia biskupi Vojtaššák, Hopko a Gojdič boli vo väzení. Nie všetko, čo vnímame ako aktuálny hlas cirkvi, vrátane toho pápežovho, tvrdím ja, obstojí pred tvárou histórie.
 

 

uz si zasypany tym popolom???
 

Čas je tu

Zdá sa, že už je tu čas, keď zdravé (Božie) učenie v ľudskej spoločnosti končí. Prechod od Pravdy k bájkam. Vidieť to (dlhodobo) z mnohých príspevkov.
Pápež je len človek - so všetkými slabosťami a omylnosťou. Boh však nie.
V tejto dobe ak niekto povie niečo proti homo komunite, hneď má nálepku nelásky, netolerancie a navyše mnoho vulgárnych prejavov.
Ľudia nechcú počuť Božie Slovo a napomínanie už vôbec nie. Sme plní pýchy a vo vlastných očiach sme vysoko nad Bohom.
Pápež nahral pisateľovi tohto článku na perfektný smeč. Zdá sa, že už žiaden človek ho nezastaví.
"Lebo bude čas, keď neznesú zdravého učenia, ale podľa vlastných žiadostí budú si hromadiť učiteľov, lebo ich budú svrbieť uši, a odvrátia uši od pravdy a obrátia sa k bájkam."
 

S krížikom po funuse,

keď už sa inak nedá. Reálny život ide svojou cestou a cirkev na hlinených nohách chtiac-nechtiac sa podkýňa za ním. Od bájok k pravde. Kiež by existoval Boh, aby dal pápežovi Františkovi dobré zdravie a dlhý život.
 

 

No to je velmi zabavne, ako oficialny kanal davat link na CNA, 1dnoosobovku z Denveru, CO, vedenu a osadenu jedinym clovekom peruanskeho povodu, ktory funguje ako neriadena strela. Aspon to krasne ukazuje aky ste zorientovany.

Nabuduce, ked sa bude pisat o Slovensku, tak ako pramen uvediete Martina Dana a jeho GINN?

Ved ste smiesny.

Oficialna sprava Vatikanskej tlacovej agentury tuto:
https://www.vaticannews.va/en/...
 

Obert

Si neveriaci Tomáš, alebo len hlupák!Ak pápež povie niečo, čo sa naším
. katolíkom nepáči, no dúfam,. že pôjdeš do stely, aby ho Pán Boh vyhodil z okna
 

oprava

M byť OB nie Obert
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 3 804
 2. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 2 187
 3. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 1 951
 4. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 1 804
 5. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 266
 6. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 1 167
 7. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 1 024
 8. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 1 004
 9. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 975
 10. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 952

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 2. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 3. Jozef Kovalík: Sám
 4. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 5. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 6. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 7. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 8. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 9. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 10. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?


Už ste čítali?